Jak si vybrat ten správný webhosting

Poskytovatelé webhostingu Vám nabízejí možnost registrace domény, nabízení Vám také prostor pro Vaši webovou prezentaci, popřípadě také online uložiště nebo možnost vytvoření své vlastní emailové schránky k Vašim webovým stránkám.

V případě výběru vhodného webhostingu je potřeba zohlednit hned několik věcí, a sice:

  • Cena
  • Nabízené služby
  • možnosti platby
  • Rychlost
  • Dostupnost
  • Kvalita technické podpory

Pokud si chcete zaregistrovat nejdříve pouze doménu nebo domény pro Vaše budoucí stránky a neplánujete krátkodobě na této doméně vytvářet nějaké webové stránky, pak můžete zvolit i nějaký cenově výhodnější webhosting a později doménu převést k poskytovateli Vaší volby.

Jestliže si chcete zaregistrovat doménu, hraje především rychlost registrace velkou roli. Některé domény mají totiž velkou hodnotu, a proto není možné čekat na registraci den nebo dva. Konkurence totiž také nespí a může se Vám klidně stát, že ačkoli jste byli první při objednání, odejdete s prázdnou.

Výhodný webhosting pro registraci české domény .cz je například společnost Wedos. Webhosting Wedos Vám samozřejmě nabízí i možnost registrace jinýn domén jako je .com, .net, .org, .info, .eu nebo .biz.


V případě, že chcete registrovat domény jako je například .cool, .expert nebo .plus a další, je v některých v případech výhodnejší registrovat doménu u zahraničního poskytovatele. Zahraniční webhosting může být i výhodnější pro registraci domén jako je .com. Zahraniční webhosting nabízí ve většině případech také širší paletu služeb.

V mém případě se mi osvědčil americký webhosting namecheap. Na tomto webhostingu lze registrovat například doménu .com za ca 256 Kč. Některé domény, jako je .online lze pořídit na první rok za necelých 27 Kč.

Namecheap.com

Další velice známý zahraniční webhosting je HostGator. Zde si můžete některé exotické domémy jako je například .site nebo .club zaregistrovat za výhodnější ceny než na českém webhostingu. Doména .site Vás například výjde v prvním roce na šměšných 25 Kč.