TeamViewer QuickSupport pro Windows Mobile 10

TeamViewer QuickSupport pro Windows Mobile 10

Společnost TeamViewer, která vyvíjí software pro vzdálenou správu, vydala před několika dny preview verzi TeamViewer QuickSupportu pro nový operační systém Windows Mobile 10.

TeamViewer QuickSupport je aplikace umožňující připojení na vzdálené zařízení. V případě mobilních zařízeních existovala tato aplikace doposud pouze pro iOS nebo Android. Nyní však vydala společnost TeamViewer QuickSupport i pro nový operační systém Windows Mobile 10. Jestliže tedy vlastníte Windows Phone s tímto operačním systémem, můžete se nyní na něho vzdáleně připojit a ovládat ho tak, jako byste měli zařízení přímo ve Vaší dlani.

TeamViewer QuickSupport pro Windows Mobile 10
Vzdálené ovládání Windows Phone

TeamViewer QuickSupport není primárně určen přímo pro Windows Phone, ale pro všechny mobilní zařízení s operačním systémem Windows Mobile 10. Pokud tedy vlastníte nějaké mobilní zařízení ještě se starším OS Windows 8.1, je docela možné, že budete moci provést aktualizaci na Windows Mobile 10 a využít tak této nové možnosti.

TeamViewer QuickSupport si můžete stáhnout v AppStoru společnosti Microsoft.

Aplikace se nachází ještě ve stádiu vývoje, a proto nemusí vše fungovat tak, jak by si mohl někdo představovat. Každopádně je společnost TeamViewer momentálně první a jedinou společností, která umožňuje připojení na mobilní zařízení s Windows Mobile 10.

QuickSupport pro Windows Mobile 10 nabízí nyní následují funkce:

  • Přenos vzdálené plochy v reálném čase
  • Vzdálené ovládání
  • Zabezpečená paměťová schránka
  • Zabezpečené připojení s 256 bitovým kódováním AES
Vzdálené ovládání zařízení s Windows Mobile 10
TeamViewer na Windows Phone s operačním systémem Windows Mobile 10
Windows Mobiles 10 na Windows Phone
TeamViewer QuickSupport Preview verze pro Windows Mobiles 10

Aplikace TeamViewer QuickSupport je zatím v počátcích vývoje, proto lze doufat, že časem přibydou další užitečné funkce.

Pro vytvoření vzdáleného připojení na mobilní zařízení s operačním systémem Windows Mobile 10 je potřeba použít nejnovější verze TeamViewer 11  Připojovat se můžete nejen z Microsoft Windows, MAC ale také z OS Linux. Domácí uživatelé mohou tuto aplikaci využívat zcela zdarma. Komerční uživatelé budou potřebovat po vydání finální verze alespoň licenci Premium nebo Corporate.