TeamViewer technická podpora v češtině

Technická zákaznická podpora TeamViewer

Jak je to z podporou v českém jazyce pro aplikaci TeamViewer?

Prodej licencí TeamViewer byl k 18.05.2018 zastaven – více se dozvíte zde.

Spoustu uživatelů aplikace neví, že společnost TeamViewer GmbH sídlí pouze v SRN. Momentálně neexistuje pro Českou a Slovenskou republiku žádná technická podpora. V praxi to znamená, že, pokud zavoláte na linku technické podpory a zvolíte dvojku nebo trojku, ozve se Vám někdo v anglickém nebo německém jazyce.

Technická podpora v českém a slovenském jazyce neexistuje od konce března letošního roku 2018. Až do této doby jsem byl pro českém a slovenské zákazníky k dispozici já. Ti, co se mnou nesetkali na lince podpory, těm bych se chtěl krátce představit. Jmenuji se Jan Seidel a u společnosti TeamViewer GmbH jsem pracoval od roku 2011 až do začátku letošního roku 2018. Když jsem v této firmě začínal, byl jsem jediným česky a slovensky hovořícím zaměstnancem. Tato společnost měla tehdy je několik zaměstnanců a budila dojem spíše rodinného podniku.

Po mých 7 letech u této společnosti jsem se rozhodl z této společnosti odejít a své znalosti a zkušenosti uplatnit ve svém podnikání. Po odchodu se se mě stal i zároveň i prodejce tohoto softwaru.

Podpora v anglickém nebo německém jazyce

Za mou 7letou kariéru vím, že spousta zákazníku má potíže komunikovat v anglickém nebo německé jazyce. Pokud zákazníci již ovládají nějaký cizí jazyk, pak stejně upřednostňují spíše komunikaci v českém nebo slovenském jazyku. Problémy s aplikací, s aktivací licence, potíže s fakturováním, nebo obavy z bezpečnosti, otázky běžného typu, otázky soukromých uživatelů atd. – toto vše jsou důvody proč uživatelé volají na linku podpory TeamVieweru.

Jestliže ovládáte jiný cizí jazyk, pak se Vám ale musí podařit dovolat se na zákaznickou linku technické podpory – a to je kolikrát skoro nemožné. V poslední době, kdy jsem pracoval v této společnosti, jsem se musel starat i o zákazníky z Německa, Rakouska, Švýcarska, Česka, Slovenska a někdy i o zákazníky z Polska. V případě, že jsem byl mimo firmu nebo jsem měl již někoho na telefonu, pak tyto hovory přebírali kolegové, kteří byli zodpovědní právě za trhy v německy hovořících zemích. Navíc jsem jako jediný česky hovořící člověk, zodpovídal emaily zákazníku pouze já sám.

Jaké nevýhody na Vás čekají?

 • Technická podpora pro zákazníky pouze v cizím jazyku
 • V případě neznalosti cizího jazyka máte problém
 • Nedostupnost telefonické podpory
 • Dlouhá čekací doba na řešení různých problému

Podpora pouze pro platící zákazníky

Technickou zákaznickou podporu v českém a slovenském jazyce, a to i telefonickou získávali pouze komerční zákaznici. Pro domácí uživatele TeamViewer poskytl fórum v anglickém jazyce. Tím, že nyní není nikdo hovořící na licence technické podpory společnosti TeamViewer GmbH, přišli zákaznici i o tuto možnost. Komunikace je možná pouze v angličtině.

Co Vám mohu nabídnout jako bývalý zaměstnanec společnosti TeamViewer GmbH?

 • Mé 7leté zkušenosti přímo v sídle společnosti v Německu, Göppingenu
 • Pokud u mě zakoupíte, prodloužíte nebo aktualizujete licenci, mohu Vám pomoc s řešením problémů
 • Pomoc je v českém jazyce
 • Nemusíte čekat 3 dny až týden na odpověď v angličtině
 • Mohu Vám poskytnout informace, které se od žádného prodejce nedozvíte
 • Soukromým uživatelům mohu za poplatek nebo protislužbu nabídnout pomoc
 • Pokud zakoupíte, aktualizujete, obnovíte licenci u mé společnosti, získáte jako komerční zákazník následující výhody
 • Jestliže hledáte obchodní partnery v SRN, společnost Seidel Business s.r.o. má zastoupení i Německu

Zůstaňte se mnou v kontaktu!

Kontakty jsou dnes k nezaplacení a nikdy nevíte, kdy můžete něco potřebovat. Máte LinkedIn nebo XING, pak si mě přidejte na těchto sítích, popřípadě zůstaňte v kontaktu na Facebooku, tím, že dáte sdílet nebo že se Vám to líbí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*