Kde nejlépe stahovat aktuální a starší verze TeamVieweru

Odkud nejlépe stáhnout starší, popřípadě aktuální verzi TeamVieweru?

Ve většině případech je nejlepším řešením stažení softwaru přímo ze stránek výrobce. Tímto způsobem zaručíte, že Vaše verze bude vždy aktuální a nepodstupujete zbytečné riziko, že si stažením z neověřených zdrojů stáhnete do Vaše počítače omylem nějaký jiný škodlivý software. Výrobce této aplikace vydává čas od času opravy a vylepšení, a to nejen pro aktuální ale i pro ty předchozí verze. Z tohoto důvodu je stažení ze stránek výrobce většinou ta nejlepší volba.

Jestliže stahujete rádi software např. z webových stránek jako Slunečnice.cz nebo Stahuj.cz, pak i tato volba nemusí být vždy ta pravá. Software z těchto webových stránek nemusí být vždy aktuální.

Jedinou výjimku tvoří softwarové například databáze jako je Google Play Store, Apple App Store, Windows Store nebo Chrome Web Store (viz níže).

TeamViewer starší verze a jejich stažení ze stránek výrobce

Ještě do nedávna nabízel výrobce na svých webových stránkách TeamViewer až do verze 1. Nynější situace je ale taková, že mimo aktuální verzi 11 zde naleznete ke stažení pouze TeamViewer 10, TeamViewer 9, TeamViewer 8 a TeamViewer 7. TeamViewer 6 a předchozí zde již oficiálně nenajdete.

Odkud stáhnout TeamViewer 6 a předchozí

TeamViewer starší verze

Aktuální TeamViewer 6 a předchozí lze stáhnout z těchto neoficiálních odkazů výrobce:

Odkaz pro stažení starších verzí TeamVieweru obdržíte pouze po předložení platné licence, a to přímo u společnosti TeamViewer GmbH. Jak dlouho bude výrobce ještě odkaz pro stažení starších verzí nabízet, není vůbec jasné.

Z hlediska využití jednotlivých operačních systémů Windows je méně pravděpodobné, že by někdo nutně potřeboval starší verzi než TeamViewer 6. Většina uživatelů v dnešní době totiž využívá buďto Windows XP nebo novější, přičemž začíná spíše převládat Windows 7 a novější operační systémy.

Například TeamViewer 7 můžete bez obav použít na starším operačním systému Microsoft Windows XP. Potřeba ještě starší verze než je TeamViewer 6 by snad asi vznikla pouze tehdy, pokud byste chtěli používat starší operační systém na virtuálních počítačích nebo serverech.

Jak to vypadá s verzemi pro jiné operační systémy

Na stránkách výrobce je k dispozici TeamViewer i pro ostatní operační systémy, to znamená pro Microsoft Windows, MAC, Linux, Android.

TeamViewer pro jiné operační systémy.

Starší verze aplikace lze stáhnout pak již jen přes výše uvedený neoficiální odkaz. Berte ale v potaz, že některé verze pro určité operační systémy se objevily až o něco později, to znamená, že byste jen těžko hledali verzi pro Android ve verzi 5!

Kde stáhnout aktuální TeamViewer 11

Aktuální verzi si můžete stáhnout z těchto odkazů:

Proč je důležité udržovat aplikaci vždy aktuální na obou stranách připojení

Pro správnou funkčnost TeamVieweru je důležité, aby byla na obou stranách nainstalovaná vždy aktuální hlavní verze!

V tomto případě není nutné mít na obou stranách nainstalovanou verzi 11, ale spíše jde o to, aby byl na obou stranách vždy aktuální hlavní release. Pokud by byla na jedné straně například aktuální verze TeamViewer 6.0.17222 a na druhé starší verze TeamViewer 6.0.11052 – pak je to špatně. To samé platí i pro variantu, kdy by byla na Vaší straně aktuální verze 7 a na straně klienta stará verze 6.0.11052 – pak je to rovněž špatně!

Důvodem je to, že vývojáři opravují chyby a vydávají časem vylepšení. Pokud by byla tedy na jedné straně opravená verze a na straně klienta verze s chybami, nemusí to dělat dobrotu. Navíc aplikace komunikuje pomocí určitých protokolů, které se také aktualizují a vylepšují.