Jaké porty používá aplikace TeamViewer

Přehled portů používaných aplikací TeamViewer

Po nainstalování nebo spuštění aplikace není potřeba již povolovat žádné porty. Jednoduše spustíte nebo nainstalujete TeamViewer a můžete začít.

Co může ovlivnit funkčnost tohoto softwaru

Výrobce této aplikace spolupracuje s převážnou většinou výrobců antivirových programů nebo firewallu, avšak aktualizace se vydávají průběžně na obou stranách. V praxi to může znamenat, že můžete mít sice aktuální hlavní verzi TeamVieweru ale neaktuální antivirovou databázi nebo neaktuální firewall, a to může zapříčinit problémy. Zřídka by se mohlo stát, že pokud použijete nějaký méně známy antivir nebo firewall, že je TeamViewer detekován jako hrozba nebo škodlivý software.

Nastavení portů
Nastavení portů ve firewallu

Časté příčiny problémů s připojením:

 • Neaktuální TeamViewer
 • Neaktuální antivirový software
 • Zastaralá antivirová databáze
 • Použití exotického antivirového softwaru nebo firewallu
 • Zakázané TeamViewer porty
 • Přísné nastavení rezidentní ochrany antivirového softwaru
 • Nerozpoznání použití Proxy
 • Blokace ze strany různých síťových a webových filtrů apod.

V takovýchto případech je důležité, abyste udržovali nejen samotnou aplikaci ale i Váš bezpečnostní software v aktuálním stavu. Abyste předešli jakýmkoliv problémům s blokováním této aplikace, je vhodné povolit dodatečně následující porty a služby ve Vaše antivirovém programu nebo firewallu, a to nejlépe na obou stranách připojení – toto je velmi důležité.

Porty:

 • Port 5938 TCP odchozí
 • Port 443 HTTPS
 • Port 80 http

Služby:

 • Teamviewer.exe
 • Teamviewer_Desktop.exe
 • Teamviewer_Service.exe

Jakým způsobem používá TeamViewer porty

Nejdříve se aplikace pokouší navázat připojení přes port 5938 TCP odchozí. Jestliže tento port není povolen, pak se snaží o připojení přes port 443 HTTPS a pokud není povolen ani ten, pak vytváří připojení přes port 80 HTTP.

Nejrychlejšího připojení docílíte přes port 5938 TCP odchozí. Používáte-li mobilní zařízení, pak je tento port podmínkou, jinak by připojení nemuselo nefungovat!

V případě, že provádíte aktualizaci TeamVieweru nebo používáte upravený modul QuickSupport, pak je potřeba povolit i port 443 HTTPS, neboť přes tento port se stahují aktualizace a Vaše firemní logo s nastaveními!

Ostatně protokoly 80 http a 443 https používá také Váš webový prohlížeč. Pokud byste zakázali tyto protokoly, nezobrazil by Vám webový prohlížeč žádný obsah a zřejmě byste nemohli využívat ani internetového bankovnictví.

Kontrola povolení TeamViewer portů

Pokud si chcete ověřit, zda jsou porty povoleny, pak můžete použít pro tyto účely program Telnet, který je součástí Microsoft Windows. Jednoduše spustíte příkazový řádek a zadáte např.:

TeamViewer porty a jejich kontrola
Kontrola povolení portů

telnet master.teamviewer.com 5938

telnet master.teamviewer.com 443

telnet master.teamviewer.com 80

Jestliže Telnet není nainstalován, lze ho doinstalovat pomocí volby v Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelù\Programy a funkce.

Instalace a aktivace klienta Telnet
Instalace a aktivace klienta Telnet

 

Použití Proxy nebo NAT

V případě, že používáte Proxy nebo NAT (Network Address Translation), pak můžete provést patřičná nastavení v aplikaci pod Doplňky / Možnosti / Obecné / Nastavení sítě / Nastavení Proxy serveru / konfigurovat.

Nastavení Proxy v aplikaci TeamViewer.
Postup nastavení Proxy v TeamVieweru.

Nastavení IP adresy TeamViewer serveru

Jestliže potřebujete nastavit konkrétní přímou IP adresu TeamViewer serveru, pak máte smůlu. Aplikace k vytvoření připojení používá hned několik serverů, které se mění v závislosti na dostupnosti nebo vytížení. Seznam serveru nebo IP adres výrobce neudává a také nesděluje!

Co je potřeba zadat namísto IP adresy

Namísto IP adresy zadáte jednduše následující:

 • *.teamviewer.com
 • *.dyngate.com

Shrnutí

Používáte-li aplikaci ke vzdálené správě, pak jednoduše povolte TeamViewer porty, přidejte služby a aplikaci jako výjimku na obou stranách připojení. Zabráníte tak případným problémům s blokováním této aplikace skrze bezpečnostní software. Navíc zrychlíte rekci odezvy, a Vaše práce bude tak mnohem rychlejší!