TeamViewer a jeho softwarová kompatibilita

TeamViewer kompatibilita

Chcete poskytovat vzdálenou podporu nebo chcete začít využívat TeamViewer pro své soukromé účely, a ptali jste již někdy, jak to vypadá s kompatibilitou jednotlivých verzí? Níže se dozvíte, na co si dát pozor a jak se správně připojovat.

Jak to vypadá s připojováním na nižší hlavní verze?

Máte nainstalován nejnovější TeamViewer, například ve verzi 11 a potřebujete se připojit na počítač, kde se nachází některá z předchozích verzí – pak toto není žádný problém!

TeamViewer ve verzi 6

Nutné je ale vědět, že každá jednotlivá hlavní verze nabízí rozdílný balík funkcí. V praxi to znamená, že to, co Vám nabízí TeamViewer 10 nemusí podporovat například TeamViewer 8. Každopádně, jestliže se připojíte z verze 10 na 8, můžete využívat alespoň veškeré funkce předchozího TeamVieweru 8. Po připojení na vzdálený počítač jsou funkce, které nejsou k dispozici vybledlé nelze je používat. S vydáním každé nové hlavní verze se objevují v aplikaci také nové funkce.

Jsou možná připojení z nižších hlavních verzí na ty vyšší?

TeamViewer je naprogramován tak, že lze provádět pouze připojení na stejné nebo nižší hlavní verze, nikoliv však z nižších na ty vyšší. To znamená, že pokud máte na svém počítači nainstalovanou například verzi 10, pak se z této na verzi 11 nepřipojíte.

Výrobce tohoto softwaru se v tomto případě odvolává na licenční a především technické podmínky, které takovéto připojení znemožňují.

Jak provádět připojení na vzdálený počítač s nainstalovanou novější hlavní verzí aplikace?

Jestliže je již na vzdáleném počítači nainstalovaný TeamViewer v nejnovější verzi, pak pro připojení použijete tzv. QuickSupport.

QuickSupport verze 11

QuickSupport je jeden z modulů aplikace TeamViewer, který slouží pouze pro příchozí připojení a není ho potřeba vůbec instalovat. Uživateli na druhé straně zašlete jednoduše odkaz ke stažení nebo umístíte QuickSupport na Vaše webové stránky. Druhá strana si ho stáhne do svého počítače, spustí a Vy se k němu můžete připojit.

Pokud již běží TeamViewer na pozadí, je potřeba ho nejdříve ukončit, a to většinou kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu TeamVieweru vpravo dole v nástrojové liště.

TeamViewer bežící na pozadí.

Mohu instalovat dvě a více verzí TeamVieweru na stejném počítači?

TeamViewer je nastaven tak, že je možné instalovat vždy pouze jednu verzi aplikace. Sice by se Vám podařilo nainstalovat starší verzi vedle té aktuální, ale ihned po vydání další aktualizace pro aktuální hlavní verzi TeamVieweru, by se Vám ta předchozí automaticky zase odinstalovala. Výsledkem by byl zase pouze jeden TeamViewer na Vašem počítači. Dvě nainstalované verze na stejném zařízení mohou být navíc problémové!

Lze spouštět a provozovat dvě verze najednou vedle sebe?

Tato možnost bohužel neexistuje. Vždy může na počítači běžet pouze jeden TeamViewer v daný okamžik. Pokud se aplikace spouští již s operačním systémem, je potřeba ji nejprve ukončit, tak abyste mohli spustit nějakou jinou programovou verzi.

Co je potřeba tedy vědět?

Pomocí TeamVieweru můžete vytvářet připojení pouze na stejné nebo předchozí verze. Jestliže se na vzdáleném počítači nachází novější TeamViewer, než používáte momentálně Vy na svém počítači, pak je potřeba ho ukončit a spustit si takzvaný QuickSupport ve Vaší verzi. Druhou možností by byla aktualizace na stejnou verzi TeamVieweru, jakou má vzdálená strana.

Pokud se Vám tento článek líbí, nasdílejte ho přátelům a známým.