MSI balíček pro instalaci TeamVieweru

Instalace TeamViewer MSI pomocí skupinové politiky GPO (Group Policy Object) v prostředí Active Directory.

Co je TeamViewer MSI balíček a k čemu slouží?

Výrobce aplikace TeamViewer nabízí možnost instalovat aplikaci pomocí skupinové politiky GPO (Group Policy Object) v prostředí Active Directory, tzn. v doméně. Pomocí skupinové politiky lze provádět hromadné instalace, aktualizace, měnit také nastavení apod. Abyste mohli TeamViewer tímto způsobem instalovat, potřebujete balíček MSI.

Balíčky jsou dostupné pro TeamViewer plnou verzi a pro takzvaný TeamViewer Host. V případě, že chcete uplatnit při instalaci i nastavení aplikace TeamVieweru je potřeba nejdříve v plné verzi provést veškerá nastavení a poté vyexportovat nastavení do souboru TeamViewer_Settings.reg . Tento soubor musí být pojmenován tak, jak je uvedeno v návodu níže, v jiné případě by se při nastavení při instalaci pomocí balíčku neprojevily na vzdálených počítačích. Soubor .reg pak jednoduše přiložíte do adresáře, kde jste uložen i balíček.

TeamViewer Host MSI s vlastním logem a nastavením

Jestliže chcete instalovat TeamViewer Host pomocí skupinové politiky v Active Directory s vlastním textem a logem, pak je potřeba nejdříve vytvořit TeamViewer Host na webu v tzv. TeamViewer Manager Console. Zde vložíte logo, text a provedete potřebná nastavení a po uložení se vygeneruje konfigurační ID.

TeamViewer Host MSI

Pokud je konfigurační ID například: hcl79ca , pak ho musíte vepsat do názvu souboru TeamViewer_Host.msi společně s následujícím dodatkem -idc. Celý název s ID by pak vypadal následovně: TeamViewer_Host-idchcl79ca.msi

Návod pro instalaci TeamViewer plné verze a TeamViewer Host naleznete ke stažení zde:

Stáhnout návod pro instalaci MSI
Stáhnout návod

TeamViewer MSI balíček jen pro zákazníky s licencí Corporate

Instalační balíček můžete získat pouze v případě, že máte předplacenou licencí Corporate. V případě, že vlastníte licenci Business nebo Premium, lze provádět instalaci pouze ručně.

Pokud vlastníte licenci Business a Premium a přesto byste chtěli použít MSI balíček pro instalaci TeamVieweru pomocí skupinové politiky GPO (Group Policy Object) v prostředí Active Directory i bez Corporate licence, jednoduše mě kontaktujte!

 

Pokud jste zákazníky Seidel Business s.r.o. a potřebujete poradit, popřípadě se nevyznáte v anglickém návodu, mohu Vám pomoci.

Jak získat MSI balíček i bez licence? – Kontaktujte mě pomocí webového formuláře!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*