Jak si zálohovat nastavení aplikace TeamViewer

TeamViewer záloha nastavení

Pokud jste si zakoupili nový počítač nebo instalujete často operační systémy nebo jste počítačovým správcem, který se stará o velké množství vzdálených počítačů, pak byste zcela jistě uvítali možnost exportu a importu vlastních nastavení.

Aplikace TeamViewer Vám pro tyto účely nabízí funkci exportu a importu, tak abyste nemuseli provádět nastavení na každém zařízení ručně, a to pořád znova a znova.

V plné verzi aplikace TeamViewer naleznete funkci exportu a importu v nastaveních pod Doplňky / Možnosti / Rozšířená nastavení / Zobrazit rozšířená nastavení / Exportovat nastavení do souboru *.reg.

Jak na export nastavení v aplikaci TeamViewer

Export a import nastavení aplikace TeamViewer

Jestliže si přejete vyexportovat i své osobní heslo, pak je potřeba zatrhnout volbu „Export osobního hesla“ a zadat znovu Vaše osobní heslo, které jste si přednastavili. Jinak by se osobní heslo nevyexportovalo do souboru.

Export nastavení včetně osobního hesla.

V případě, že používáte takzvaný TeamViewer Host, pak je potřeba kliknout pravým tlačítkem na ikonu TeamVieweru v systémové liště v pravé spodní části plochy. Zde klikněte na Možnosti a přejdete do nastavení. Postup je v tomto případě stejný.

Pozor na rozdíl mezi plnou verzí TeamVieweru a TeamViewer Host! Vyexportovaný .reg soubor se v tomto případě liší. Nelze importovat .reg soubor z plné verze do TeamViewer Hostu a obráceně!

Jednoduše klikněte na tlačítko „Exportovat“, pojmenujte soubor nejlépe jako „TeamViewer_Settings.reg“ a uložte na Vámi určené místo na disku.

TeamViewer_Settings.reg

Import probíhá obdobným způsobem, a sice kliknutím na tlačítko „Importovat“, vyberete uložený .reg soubor na Vašem disku a proveďte import nastavení (viz výše).

V případě, že instalujete TeamViewer přes GPO (Group Policy) neboli skupinovou politiku, pak je nutno pojmenovat .reg soubor jako „TeamViewer_Settings.reg“ a je potřeba ho uložit v adresáři, kde se nachází soubor .msi.