Jak na vzdálené ovládání pomocí aplikace TeamViewer – (první kroky)

Jak začít používat aplikaci TeamViewer

Pro vytvoření připojení na vzdálený počítač je potřeba, aby aplikace běžela na obou stranách připojení:

  1. na Vašem počítači, ze kterého si přejete vytvořit připojení
  2. na vzdáleném zařízení, na které se chcete vzdáleně připojit

Stažení aplikace

Nejdříve si stáhněte aplikaci z webových stránek výrobce zde:

http://www.teamviewer.com/download

Osobně nedoporučuji stažení softwaru z portálu jako je slunecnice.cz nebo stahuj.cz apod., a to z důvodu toho, že software nabízený na těchto portálech není ve většině případech aktuální, navíc je mnohdy popis funkčnosti softwaru nedostačující a zastaralý.

Ze stránek výrobce si stáhnete tzv. „plnou verzi“ aplikace. – Tento název je trochu zavádějící, protože budí dojem, že se jedná o plnohodnotnou placenou verzi, i když lze tuto verzi využívat i pro nekomerční účely! Plnou verzí aplikace je myšlena plnohodnotná verze, pomocí které můžete nejen vytvářet ale i přijímat připojení.

Instalace

Instalace aplikace není nezbytně nutná, pouhé spuštění aplikace na jedné či druhé straně zcela postačuje. Jednoduše dvakrát klikněte na ikonu instalátoru, který jste si stáhli ze stránek výrobce.

instalator-teamviewer


V dalším okně (Windows – UAC – řízení uživatelských účtů) zvolte spustit.

uac


Po zobrazení okna „Instalace TeamViewer“ zvolte, zda si přejete aplikaci pouze spustit nebo instalovat a udejte rovněž způsob použití – nekomerční nebo komerční.

spustit-teamviewer


instalace-teamviewer

V případě instalace není třeba volit zobrazení rozšířených nastavení – kliknete na přijmout a ukončit pro provedení instalace. Aplikace se automaticky nainstaluje.


Gratuluji – nyní můžete provést připojení na vzdálený počítač:

teamviewer-pristup-na-vzdaleny-pocitac


Po zadání ID čísla vzdáleného počítače budete vyzvání k zadání hesla pro ověření připojení. Heslo se nachází vždy pod ID číslem vzdáleného zařízení.

vzdalena-plocha-pocitace